Portal 2

Mängude arutelud, ülevaated, vaidlused

Moderaator: tanel3699

Kasutaja avatar
Aiti
Liige
Liige
Postitusi: 125
Liitunud: 31 Okt 2010, 19:40
Asukoht: Jõgevamaa

Re: Portal 2

Postitus Postitas Aiti » 28 Apr 2011, 13:59

ma kuulsin, et the ball pidi veel hea olema, aga twin sector pidi "mitte nii hea kui teised mängud" olema :D

panic
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 27 Apr 2009, 10:29

Re: Portal 2

Postitus Postitas panic » 28 Apr 2011, 21:03


rannu
Vanem Liige
Vanem Liige
Postitusi: 295
Liitunud: 18 Aug 2010, 22:13
Asukoht: Tallinn

Re: Portal 2

Postitus Postitas rannu » 01 Mai 2011, 22:04


Kasutaja avatar
diidzei
Foorumi Super Eliit
Foorumi Super Eliit
Postitusi: 552
Liitunud: 28 Mär 2009, 16:15

Re: Portal 2

Postitus Postitas diidzei » 23 Mai 2011, 22:30

kui palju mb peab vabaruumi savede jaoks olema?

Kasutaja avatar
DasMonx
Admin
Admin
Postitusi: 1889
Liitunud: 14 Dets 2009, 14:35
Asukoht: Tallinn

Re: Portal 2

Postitus Postitas DasMonx » 23 Mai 2011, 23:08

mõni mega kui mitte vähem

muidugi soovitavalt võiks 100mb vaba ruumi ikka olla :)
w00p



kui minust oli sulle kasu, siis viska + reppi ka : )

Kasutaja avatar
diidzei
Foorumi Super Eliit
Foorumi Super Eliit
Postitusi: 552
Liitunud: 28 Mär 2009, 16:15

Re: Portal 2

Postitus Postitas diidzei » 24 Mai 2011, 08:22

ise küsin, ise vastan. mingi 20mb on vaja.

Kasutaja avatar
lostinthemist
Algaja
Algaja
Postitusi: 64
Liitunud: 17 Mär 2011, 15:10
Asukoht: Silent Hill

Re: Portal 2

Postitus Postitas lostinthemist » 25 Mai 2011, 05:02

Portal 2 sai juba paar päeva väljalaskmist läbi mängitud ja kuigi ma mängisin PC vahendusel, kirjutan ikkagi oma muljed siia. Jõudsin lausa kaks korda läbi teha.
Esimest Portalit võib kutsuda peaaegu täiuslikuks mänguks. Suurepärane sisu, atmosfäär ja kaasahaarav olustik tegid esimesest väga meeldejääva mängu. Paraku oli esimese Portali suurimaks miinuseks mängu pikkus. Mõned on lausa öelnud, et täiusliku pikkusega, kõigest 3-4 tundi; kuid minu silmis lõppes see liiga vara ära. "The cake is a lie."

See-eest järg, Portal 2, kasutab põhiliselt sama mudelit, kuid lisab olemasolevasse mudelisse mitu uut elementi. Portal 2 on tõepoolest väga hämmastav ja edasiarendusi on hulgaliselt. Valvet peab imetlema. 2011. aasta standardite kohaselt ei nõua Portal 2 isegi nii võimsat arvutit.

Portal oli kaasahaarav. Portal 2 on veelgi kaasahaaravam ja mängulusti jagub mitu korda kauem, kui selle hulka arvestada co-op missioonid. Mängu sisu on tugev ja tõstab lati esimesest mängust kõrgemale. Tegevustik jõuab Aperture Science'st kaugemale, või siis, õigem oleks öelda "sügavamale." Tegelased on muhedad - Wheatly, Glados, Cave Johnson. Iga karakter on ilusti lihvitud ning nad teevad mängu jooksul läbi korraliku tegelasarendused. Hääled on väga ilusasti ja ilmekalt peale loetud, mõnusa aktsendiga. Kusjuures, ma tundsin mängimise ajal ära, kes luges Cave Johnsonile hääle peale. Ei keegi muu kui J. K. Simmons, kes näitles "Spider-Man"i filmides ajalehe 'The Daily Bugle' ülemust.

Dialoogid on väga nutikad ja kavalad, eelkõige taibuka huumori või sarkasmiga vürtsitatud. Portal 2 on tohutult naljakas. Suust loobitakse väga palju meeldejäävaid ja naljakaid lauseid nagu näiteks "If life gives you lemons, make lemonade" või "I literally do not have energy to lie" või "Aaah bird, bird, bird!" Tõesti, ma pidin vahel mängimise mõneks minutiks seisma jätma, et korralikult välja naerda, ehk on asi minu ülemeelikus huumorimeeles.

Neile, kes pole esimest mängu puudutanud, ei tekita see suurt peavalu - alguses on lühikesed mõistatused, mis selgitab portaalirelva olemust ja funktsiooni. Küll aga hilisemad mõistatused on enam-jaolt nutikad ja mitmed neist vajavad tõsiselt mõtlemist. Uute asjadena on sisse toodud näiteks möksid - punane, sinine ja valge ning igaüks neist peegeldab erinevaid omadusi.

Portal 2 säilitab oma võlu isegi teistkordsel mängimisel, kuid mängu olulisimaks miinuseks on laadimisajad. Korduvad laadimisajad, ning neid on väga palju. Piisavalt palju, et seda märgata ning mingi hetk hakkab see tüütuks minema. Sõltuvalt mängija kiirusest, kui testikambrid kiire tempoga läbi käia, siis laadimisajad võivad toimuda kas või minutise vahega.

Meeldis esimene Portal? Siis sa armastad kindlasti seda mängu. Kui esimene mäng oli lühike ja tekitas isu rohkema järele, siis Portal 2 ületab eelmise mängu mitmekordselt ning kui üksikmäng on läbi tehtud, saab küllalt palju aega co-opiga surnuks lüüa. Kindlasti vaadake ekstrasid, seal oli minu jaoks näiteks üsna paeluv varsti linastuva "Super 8" interaktiivne trailer. Kus ikka J.J. Abrams oskab promoda.

Kusjuures, lugesin vahepeal ühte artiklit, kus võrreldi kõigi kolme platvormi graafikat ning hämmastaval kombel ei suudetud kindlaks teha, mis platvormil on kõige parem graafika. Kui üldse midagi, siis PC versiooni resolutsioon on küll suurem, kuid märkimisväärset graafikavahet pole näha.

9/10
The meeting of two personalities is like the cont[tents of?] two chemical substances: if there is any reaction, both are transformed.
To live is...
to change
to gain by loss.

Kasutaja avatar
DasMonx
Admin
Admin
Postitusi: 1889
Liitunud: 14 Dets 2009, 14:35
Asukoht: Tallinn

Re: Portal 2

Postitus Postitas DasMonx » 04 Juun 2011, 22:07

nonii ...

portal 1 timed run oli ca 1h30min

portal 2 timed run oli ca 2h38min

teine oli siis ainult tunni pikem :D
w00p



kui minust oli sulle kasu, siis viska + reppi ka : )

Kasutaja avatar
SomberBiscuit5
Vanem Liige
Vanem Liige
Postitusi: 246
Liitunud: 29 Juul 2011, 15:44
Asukoht: paide

Re: Portal 2

Postitus Postitas SomberBiscuit5 » 31 Juul 2011, 16:22

kui mängisin Portal ühte arvutis siis ma ei saand mitte midagi aru mingi 4 levelit tegin ära ja ma arvan et siis pole vaja portal kaahte ka proovida. Tundub selline mõistuse mäng.
Pilt

rannu
Vanem Liige
Vanem Liige
Postitusi: 295
Liitunud: 18 Aug 2010, 22:13
Asukoht: Tallinn

Re: Portal 2

Postitus Postitas rannu » 21 Sept 2011, 22:51

Portal 2'e singleplayer läbi.Ülikõva

Kasutaja avatar
Milenko
Väga Tähtis Liige
Väga Tähtis Liige
Postitusi: 435
Liitunud: 23 Okt 2009, 00:50

Re: Portal 2

Postitus Postitas Milenko » 01 Okt 2011, 03:22

4. oktoobril tuleb tasuta DLC - Peer Review

In Peer Review, P-Body and Atlas continue their adventures with a mysterious new co-op test track that puts them up against everyone’s favourite demented AI, GLaDOS.

There’s also a single player and co-op Challenge Mode, complete with leaderboards so you can see just how bad you are at the game.
Pilt

Kasutaja avatar
DasMonx
Admin
Admin
Postitusi: 1889
Liitunud: 14 Dets 2009, 14:35
Asukoht: Tallinn

Re: Portal 2

Postitus Postitas DasMonx » 01 Okt 2011, 12:16

oli ka aeg :)
w00p



kui minust oli sulle kasu, siis viska + reppi ka : )

stiven9
Algaja
Algaja
Postitusi: 69
Liitunud: 23 Aug 2011, 21:14

Re: Portal 2

Postitus Postitas stiven9 » 07 Okt 2011, 23:05

väga väga hea mäng kuid minu jaoks veidike liiga vähe noh kuidas öelda mõttlemist .
tahaks nagu teha igast asju ise mitte et maast leiad kogu aeg

Kasutaja avatar
DasMonx
Admin
Admin
Postitusi: 1889
Liitunud: 14 Dets 2009, 14:35
Asukoht: Tallinn

Re: Portal 2

Postitus Postitas DasMonx » 07 Okt 2011, 23:31

palun ütle mis asju sa portalis maast leiad
w00p



kui minust oli sulle kasu, siis viska + reppi ka : )

Sandor
Aktivist
Aktivist
Postitusi: 492
Liitunud: 05 Mai 2011, 20:17

Re: Portal 2

Postitus Postitas Sandor » 08 Okt 2011, 14:02

Ära pane tähele, see mingi taunik 12 aastane, kes õppis poste koguma. Ilmselt ei lugenudki pealkirjagi - ainuke mäng kus rohkem mõtlemapeab kui Portal 2, on male

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 45 külalist